Rekreacja

W swojej ofercie posiadamy również możliwość wypożyczenia rowerów dla całej rodziny oraz gokartów dla dzieci. W sezonie zimowym dostępna również wypożyczalnia sprzętu zimowego.

NAJCIEKAWSZE TRASY TURYSTYCZNE W POWIECIE SIERPECKIM

80 km trasa Sierpc – Mochowo – Sikórz – Płock – Sierpc:

 1. Zwiedzając Sierpc najlepiej zacząć od XVII – wiecznego klasztoru sióstr benedyktynek usytuowanego na wzgórzu Loret. Jest to największy w mieście zabytkowy zespół architektoniczny. W kościele znajduje się cudowna figura Matki Boskiej Sierpeckiej, a u podnóża wzniesienia – studzienka z uzdrawiającą wodą. Unikalnym zabytkiem architektury sakralnej jest kościół św. Ducha (plac Chopina), który w drugiej połowie XV wieku funkcjonował jako kaplica szpitalna. Kaplica po odrestaurowaniu w XVIII wieku podniesiona została do rangi kościoła. Posiada oryginalne freski datowane na XVI wiek. Najstarszym zabytkiem Sierpca jest kościół farny (ul. Farna) pod wezwaniem św. Wita, Modesta i Krescencji. Wzniesiony prawdopodobnie w XIV lub XV wieku, częściowo spalony w pożarze w 1794 r. i odbudowany dopiero w 1864 r. Warto zatrzymać się także w klasycystycznym ratuszu (Pl. Kardynała Wyszyńskiego) wybudowanym w II połowie XIX wieku.
 2. Kolejny przystanek to wieś Mochowo z kościołem św. Marcina wzniesionym w XVII wieku. Jest to rzadki w architekturze przykład klasycystycznej drewnianej architektury sakralnej. W ołtarzu głównym umieszczono siedemnastowieczny obraz Matki Bożej Śnieżnej.
 3. W Sikorzy, wsi położonej nad rzeką Skrwą, na granicy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się XIX – wieczny kompleks pałacowo-parkowy rodziny Piwnickich, u których gościł m.in. Tadeusz Dołęga-Mostowicz oraz Julian Tuwim.
 4. Ostatnim przystankiem jest Płock z przepięknym widokiem rozciągającym się ze Wzgórza Tumskiego na pradolinę Wisły. Nad skarpą górują czerwone wieże Zamku Książąt Mazowieckich. Zamek wzniesiony w XIV wieku, był w późniejszych wiekach wielokrotnie przebudowywany. W XVI wieku przejęli go benedyktyni, którzy zbudowali tu kościół i klasztor. Od 2008 roku obiekt jest siedzibą Muzeum Diecezjalnego. W sąsiedztwie Muzeum znajduje się płocka Bazylika Katedralna. Jest klasycznym przykładem zabytku historycznego sprzed ponad ośmiu wieków. W Kaplicy Królewskiej spoczywają szczątki królów Polski (Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego) oraz książąt płockich. Koniecznie należy zwiedzić Muzeum Mazowieckie w Płocku posiadające największą w Polsce kolekcję sztuki secesyjnej. W 2011 r. w Muzeum otwarto multimedialną wystawę „X wieków Płocka”. Ciekawą atrakcją zwłaszcza dla dzieci jest Płocki Ogród Zoologiczny. Malowniczo położony nad Wisłą posiada bogatą kolekcję zwierząt z całego świata i jedno z najciekawszych herpetariów w Polsce.

Ok. 60 km trasa Sierpc – Szczutowo – Łukomie – Rościszewo – Bieżuń – Sierpc  oraz ok. 38 km trasa rowerowa Sierpc – Szczutowo – Łukomie – Rościszewo – Sierpc:

 1. Urokliwa wieś Szczutowo oddalona jest od Sierpca o 11 km i położona wśród lasów oraz w sąsiedztwie dwóch jezior: Szczutowskiego i Urszulewskiego. Warte zobaczenia są tu 2 przepiękne kościoły drewniane. Pierwszy w centrum miejscowości XVIII – wieczny kościół parafialny pw. Św. Marii Magdaleny, drugi – kościółek filialny pw. Św. Wawrzyńca wzniesiony w 1720 roku.
 2. Kolejnym przystankiem jest Łukomia z wybudowanym w 1761 r. drewnianym kościołem pw.  Św. Katarzyny.
 3. W Rościszewie znajduje się zespół parkowo-dworski z późnobarokowym dworem z XVIII wieku.  We dworze latem 1827 roku wraz z hrabią Zboińskim przebywał Fryderyk Chopin. Dziś mieści się tu centrum administracyjno-kulturalne z izbą pamięci F. Chopina. Można także odwiedzić barokowy, drewniany kościół Św. Józefa wzniesiony w II poł. XVIII wieku.
 4. W Bieżuniu w odremontowanym XIX – wiecznym budynku mieszczańskim swoją siedzibę ma Muzeum Małego Miasta. W jego wnętrzu na przełomie XIX i XX w. funkcjonował szpital – przytułek dla ubogich, prowadzony przez dr Antoniego Wolskiego. Jemu właśnie poświęcona jest stała ekspozycja mieszcząca się na parterze, gdzie odtworzono gabinet prowincjonalnego doktora. W pomieszczeniach przylegających do gabinetu odtworzono wygląd mieszczańskich wnętrz mieszkalnych; sypialnię z lat 20 XX w. oraz niewielki salonik. Dwie sale na poddaszu zajmuje stała ekspozycja zatytułowana „Bieżuń i jego mieszkańcy w dawnych latach”. Na wystawie zgromadzono wiele starych fotografii, dokumentów oraz  osobistych pamiątek, ilustrujących prawie 600 letnią historię miasta.

Ok. 90 km trasa Sierpc – Gójsk – Skępe – Toruń:

 1. W niewielkiej wsi Gójsk położonej przy drodze krajowej nr 10 (Warszawa – Bydgoszcz) znajduje się neogotycki kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa z 1906 projektu architekta Stefana Szyllera. Posiada dwie charakterystyczne monumentalne wieże frontowe. W ołtarzu głównym znajduje się XIX – wieczna rzeźba Miłosiernego Chrystusa.
 2. Zaledwie 10 km dalej leży niewielkie miasteczko Skępe z najstarszym na Ziemi Dobrzyńskiej sanktuarium Maryjnym. Od ponad 500 lat sanktuarium skępskie jest miejscem pielgrzymek wiernych z różnych stron Polski do słynącej cudami Figury Matki Bożej Skępskiej.
 3. Ostatnim punktem wycieczki jest Toruń leżący około 90 km od Sierpca. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Podczas pobytu w tym historycznym zakątku warto przespacerować się po Starym Mieście otoczonym gotyckimi i renesansowymi kamienicami, a także zatrzymać się przed Dworem Artusa. Stojący pośrodku Rynku Staromiejskiego monumentalny Ratusz Staromiejski jest jedną z największych, najwspanialszych tego typu budowli w Europie. Powstał w końcu XIV wieku, tj. w okresie szczytowego rozwoju średniowiecznego Starego Miasta Torunia. Najstarszą częścią obecnego gmachu jest pięknie zdobiona typową ornamentyką gotycką wieża z około 1274 roku, podwyższona w 1385 roku do obecnej wysokości 40 m. Dziś w Ratuszu mieści się Muzeum Okręgowe. Charakterystycznymi budowlami Torunia jest wybudowana w XIV wieku Krzywa Wieża oraz Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Warto  także odwiedzić jeden z największych kościołów w Polsce – katedrę św. Janów czy zajrzeć do pofranciszkańskiego kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny. Na koniec koniecznie należy przeprawić się na drugi brzeg Wisły łodzią turystyczną (sprzed Bramy Mostowej) lub spacerem (przez most Piłsudskiego) – na Kępę Bazarową, skąd podziwiać można wspaniały widoknadwiślańskiej panoramy Torunia – okrzykniętej drugim z siedmiu cudów Polski.

 

FLASH
M/D
28''
1h - 15 zł
2h - 20 zł
3h - 30 zł
CAŁY DZIEŃ
40 zł
RAPTOR 24"
ROXY 24"
MOTO 20"
1h - 10 zł
2h - 15 zł
3h - 20 zł
CAŁY DZIEŃ
30 zł
PRZYCZEPKA
WÓZEK
 
1h - 15 zł
2h - 20 zł
3h - 30 zł
CAŁY DZIEŃ
40 zł
GOKART
BERG*
 
1h - 20 zł
2h - 30 zł
3h - 40 zł
CAŁY DZIEŃ
-
* GOKART BERG – każda następna godzina – 10 zł
* Gokarty dla dzieci do lat 8 lub 30kg
* Wypożyczenie fotelika dla dziecka do 30kg – 10 zł

MAPA TRAS
ROWEROWYCHNewsletter Newsletter